وبلاگ اطلاع رسانی
انجمن‌صنفی‌آموزشگاه‌های‌فنی و‌حرفه‌ای‌شهرستانهای رفسنجان و انار
امکانات وب

محضر همکاران ارجمند در سراسر کشور

با نهایت خرسندی به استحضار کلیه همکاران گرامی (مؤسسین آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای) می‌رساند که در جلسه 18/05/93 هیئت نظارت مرکزی سازمان (با حضور نمایندگان کانون کشوری)، طرح تجمیع آموزشگاه‌ها در یک محل (شیوه‌نامه تشکیل گروه آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد) با حفظ عنوان و برند هر آموزشگاه به تصویب رسید. به این ترتیب تعدادی از آموزشگاه‌ها می‌توانند با رعایت ضوابط مربوطه به منظور صرفه‌جویی در اجاره محل، پرداخت حقوق مدیر و کارکنان اداری، هزینه‌های آب، برق، گاز، تلفن و غیره و برخی دیگر از مخارج به توافق رسیده و بر اساس شیوه‌نامه مزبور در یک محل مستقر شوند. لازم به این توضیح است که این شیوه‌نامه برای مدت 6 ماه به صورت آزمایشی در 3 استان مرکزی، بوشهر و گیلان اجرا خواهد شد و پس از رفع تنگناهای احتمالی مشخص‌شده، در سراسر کشور به اجرا در می‌آید.

مرتضی بدیعی

رییس هیئت‌مدیره کانون انجمن‌های صنفی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای کشور

سه شنبه بیست و هشتم مرداد 1393    ساعت 11:3    نویسنده: میرزایی
مدیران محترم آموزشگاه آزاد استان

باسلام

احتراما" در خصوص رتبه بندی آموزشگاهها، پس از تکمیل پرسشنامه الزامی است فایل اکسس مربوط به رتبه بندی و راهنمای آن را دریافت و پس از تکمیل، فایل را بر روی cd به انضمام پرسشنامه تا تاریخ 93/6/5 در کرمان به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان و در شهرستانها به مرکز شهرستان تحویل نمایید. لازم به ذکر است است کلیه مستندات مربوطه بایستی در محل آموزشگاه نگهداری تا در زمان مراجعه ارزیابان مورد بررسی قرار گیرند.

مریم سلطانزاده

مسئول امور آموزشگاههای آزاد استان

 

برای دریافت فایل رتبه بندی اینجا کلیک کنید

برای دریافت توضیحات مربوط به استفاده از فایل اینجا کلیک کنید

برای دریافت پرسشنامه اینجا کلیک کنید

سه شنبه بیست و هشتم مرداد 1393    ساعت 10:34    نویسنده: میرزایی
مدیران محترم آموزشگاههای رایانه و حسابداری

با سلام

همانگونه که در جلسه قبل به اطلاع رسید، جلسه ماهیانه آموزشگاههای رایانه و حسابداری روز پنجشنبه 1393/05/16 ساعت 11 صبح در محل آموزشگاه بهمنیار تشکیل می‌شود. بدینوسیله از همکاران جهت شرکت در این جلسه دعوت به عمل می‌آید.

انجمن صنفی آموزشگاهها

چهارشنبه پانزدهم مرداد 1393    ساعت 13:9    نویسنده: میرزایی
اگر چه همیشه و همه جا، امتحان خدا در حال برگزاریه، ولی...

بنظرم ماه رمضون یه چیز دیگه س...

یه امتحان خاصه...

خورد و خوراکت، رفتارت، حرفات، نگاهت و خلاصه همه چیز مورد امتحانه...

هزینه پورتال هم نداره، همه اجبارا به آزمون معرفی میشن

همه چهره ها هم به قدر کافی شناخته شده هستند و نیازی به کارت ورود به جلسه نیست

اصلا نمیتونی کسی را بجای خودت سر جلسه بفرستی، چون کسی را پیدا نمی کنی که خودش آزمون نداشته باشه!

جلسه یه مراقب هم بیشتر نداره و هرچی تقلب کنی به روت نمیاره. ولی تو میدونی که کوچکترین تقلبت هم ضبط میشه تا بعدا به حسابت بیاد

سئوالا هم سراسریه، از اون بالا میاد

سئوال که چه عرض کنم، از قبل سئوالا را دادن که جواباش را آماده کنی

نیازی هم به منبع درسی و کتاب تست هم نیست.

فقط همت میخواد، اراده میخواد، تلاش میخواد

ولی...

ولی امان از بیخیالی، امان از تنبلی، امان از سستی اراده، امان از همراه شدن با اون رفیق نابابی که اول صفر تاریخ رو گرفت...

امروز عید فطره، روز اعلام نتایج آزمون...

یه سری به پورتال الهی بزن، ببین چکار کردی...

من؟ حال و روز خوبی ندارم، آخه امتحان رو خراب کردم...

ولی توی اخبار پورتال نوشته بود بازم میشه امتحان داد، نیازی به آزمون ادواری نیست. اینقدر میشه آزمون داد تا قبول شد...

امید به خدا، ببینم برای آزمون بعدی چکار میشه کرد.

خدایا خودت کمک کن!

*****

عید فطر بر همه شما همکاران عزیز مبارک باد

سه شنبه هفتم مرداد 1393    ساعت 8:26    نویسنده: میرزایی
همکاران گرامی

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

نظر به تماس مکرر همکاران در مورد نحوه دریافت پرسشنامه اعتبارسنجی، به اطلاع شما میرسانیم که با کلیک روی اینجا می توانید فایل این پرسشنامه را از سایت سازمان دریافت نمایید.

یادآور می‌شود که در اطلاعیه قبلی اعتبارسنجی، لینک فایل به اشتباه درج شده بود که ضمن عذرخواهی، بدینوسیله تصحیح می‌شود.

انجمن صنفی آموزشگاهها

دوشنبه سی ام تیر 1393    ساعت 19:4    نویسنده: میرزایی
قابل توجه مدیران آموزشگاه‌های رایانه و حسابداری

     سلام

     بدینوسیله به اطلاع می‌رساند که جلسه ماهیانه آموزشگاه‌های رایانه و حسابداری روز پنجشنبه 1393/04/05 ساعت 11صبح در محل آموزشگاه اندیشه سازان برگزار خواهد شد. از همه همکاران جهت شرکت در این جلسه دعوت به عمل می‌آید.

انجمن صنفی آموزشگاهها

چهارشنبه چهارم تیر 1393    ساعت 18:58    نویسنده: میرزایی
همکاران گرامی

سلام

به اطلاع شما میرسانیم که در جلسه ای که با حضور ریاست محترم سازمان و معاونین ایشان، مدیران کل مناطق و روسای کانونهای انجمنهای صنفی استانها روز یکشنبه اول تیرماه در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای اشتهارد (کرج) برگزار شد، آقای دکتر پرند در مورد گواهینامه های مهارت باقیمانده از سال 92 فرمودند که دستور داده اند تا این گواهینامه ها حداکثر تا پایان هفته آینده چاپ شوند.

انجمن صنفی آموزشگاهها

دوشنبه دوم تیر 1393    ساعت 20:57    نویسنده: میرزایی
سرور گرانقدر جناب آقای مهندس بدیعی
ریاست محترم هیات مدیره کانون انجمن‌های صنفی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای کشور‌

با سلام و تهنیت

برگزاری همایش باشکوه «خصوصی سازی آموزشهای فنی و حرفه‌ای، کلید اشتغال پایدار» در آغازین روز تیرماه جاری، نمایش خیره کننده‌ای از وحدت، انسجام، ابهت و توان آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای کشور به رهبری جنابعالی و دیگر همکارانتان در کانون کشوری بود، آنگونه که مقامات عالی‌رتبه حاضر در جلسه نیز در بیانات خویش به قدرت و توانمندی این جمع خدوم و مخلص اذعان و اعتراف نمودند.

این همایش چیزی نبود جز تبلور همان شعر زیبای «قطره دریاست اگر با دریاست...» که در سایه نگاه راهبردی، درایت و مدیریت بی نظیر حضرتعالی و دیگر همکاران ساعی و پر تلاش محقق شد. بی تردید اثرات مثبت این اقدام بزرگ و غرورآفرین در روند رو به جلوی آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای، این تلاشگران عرصه مهارت آموزی، به زودی نمایان خواهد شد.

بدینوسیله مراتب سپاس و قدردانی خود را به نمایندگی از انجمنهای صنفی و موسسین و مدیران بیش از 700 آموزشگاه فنی و حرفه‌ای استان کرمان به حضورتان تقدیم داشته، سلامتی و توفیق روز افزون حضرتعالی را از قادر متعال آرزومی‌کنم.

با تقديم احترام

مهرداد ميرزايي

رئيس هيئت مديره کانون انجمنهای صنفی آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای استان کرمان

دوشنبه دوم تیر 1393    ساعت 13:48    نویسنده: میرزایی

گزارشی از برگزاری همایش

«خصوصی سازی آموزشهای فنی و حرفه ای، کلید اشتغال پایدار»

همایشی با نام «خصوصی سازی آموزشهای فنی و حرفه ای، کلید اشتغال پایدار» به همت کانون انجمنهای صنفی آموزشگاههای فنی و حرفه ای کشور روز شنبه ۹۳/۰۳/۳۱ در محل سالن اجتماعات برج میلاد تهران برگزار شد. در این همایش با شکوه که با حضور دکتر لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی و تعدادی از نمایندگان مجلس، دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر پرند ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تعدادی از معاونین، مدیران و مسوولان وزارت کار و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، روسای کانونها و انجمنهای صنفی آموزشگاههای کشور و همچنین حضور پرشور حدود ۱۷۰۰نفر از موسسین و مدیران آموزشگاههای سراسر کشور برگزار گردید، بر نقش مهم این آموزشگاهها در اشتغال زایی جوانان و توسعه اقتصادی کشور و همچنین خصوصی سازی آموزشهای فنی و حرفه ای در راستای تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی توسط سخنرانان تاکید شد.

بعد از خوشامدگویی و ارایه گزارشی توسط آقای مهندس عابدی نایب رییس کانون کشوری و دبیر همایش، آقای دکتر عزیزی ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس به ایراد سخن پرداخت و ضمن بازگو کردن تصویب قانون معافیت مالیاتی آموزشگاهها در اسفند ۹۲، بر حمایت همه جانبه مجلس از آموزشگاهها و تلاش جهت تصویب قانون بیمه موسسین آموزشگاهها تاکید کرد.

آنگاه آقای دکتر پرند ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورطی سخنانی به تشریح ۱۱ سیاست این سازمان جهت حمایت از آموزشگاهها پرداخته و خواستار مساعدت بیشتر مجلس شورای اسلامی و وزارت رفاه، کار و تعاون اجتماعی در این رابطه شد.

در ادامه، دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر نقش و جایگاه آموزشگاههای فنی و حرفه ای، از انجام نسجیده و کارشناسی نشده بعضی خصوصی سازیهای گذشته انتقاد کرد و افزود که باید آموزشهای فنی و حرفه ای را با تکیه بر تجربیات موفق خصوصی سازی به آموزشگاههای آزاد واگذار نمود.

سپس آقای مهندس بدیعی، ریاست کانون کشوری طی سخنان کوتاهی از حضور همه مسوولین دولتی و موسسین آموزشگاههادر این همایش تشکر کرده و ریاست مجلس را جهت ایراد سخن به پشت تریبون دعوت کرد.

آقای دکتر لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی به عنوان آخرین سخنران، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران و موسسین آموزشگاههای فنی و حرفه ای، به تبیین وضعیت سیاسی، اقتصادی واجتماعی کشور پرداخت و کارکرد آموزشگاههای فنی و حرفه ای را در هریک از این زمینه ها یادآور شد. وی ابراز امیدواری کرد که قانون بیمه موسسین و مدیران این آموزشگاهها با تعیین و تخصیص اعتبار لازم، مانند قانون معافیت مالیاتی آنها در صحن مجلس به تصویب برسد.

این همایش با اهدای تابلو فرشی ازطرف کانون کشوری به ریاست مجلس و همچنین تقدیر از دست اندرکاران همایش به پایان رسید.

 شایان ذکر است که از استان کرمان، آقای حسن پور نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی، آقای مهندس میرزایی رییس کانون استان، خانم امجدی خزانه دار کانون کشوری و نایب رییس کانون استان، خانم مهندس سلطانزاده مسوول امور آموزشگاههای استان و خانم موسایی رئیس انجمن صنفی زرند حضور داشتند.

یکشنبه یکم تیر 1393    ساعت 9:52    نویسنده: میرزایی
همکاران گرامی

سلام

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند که بر طبق مصوبه هیات نظارت مرکزی سازمان به تاریخ 93/03/24، شرط سنی موسسین و مدیران آموزشگاههای آزاد از 28 سال به 25 سال کاهش یافت.

انجمن صنفی آموزشگاهها 

چهارشنبه بیست و هشتم خرداد 1393    ساعت 6:38    نویسنده: میرزایی
همکاران گرامی

با سلام

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند که همایش «خصوصی سازی آموزشهای فنی و حرفه‌ای، کلید اشتغال پایدار» به همت کانون انجمنهای صنفی آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای کشور و با حضور ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و جمعی از نمایندگان، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ، روسای کانونهای انجمنهای صنفی آموزشگاههای فنی و حرف‌ای استانها و جمعی از موسسین آموزشگاههای آزاد سراسر کشور روز شنبه 93/03/31 از ساعت 14 تا 18 در محل سالن همایشهای برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

بدینوسیله از کلیه همکاران علاقمند جهت شرکت در این همایش دعوت به عمل می‌آید.

انجمن صنفی آموزشگاه‌ها

چهارشنبه بیست و هشتم خرداد 1393    ساعت 6:26    نویسنده: میرزایی

روسای محترم هیأت مدیره کانون انجمن صنفی آموزشگاه های فنی حرفه ای استان ها

با سلام و عرض ارادت؛

     پیرو اطلاعیه قبلی مندرج در سایت کانون کشوری به استحضار می رساند تفاهم نامه ای با یکی از تهیه کنندگان شبکه آموزش سیمای جمهوری اسلامی ایران مطابق مفاد ذیل به منظور تهیه برنامه معرفی آموزشگاه و پخش آن از شبکه آموزش مبادله شده است.

 1. برنامه های تولیدی 80 برنامه 12 دقیقه ای می باشد.
 2. برنامه در محل آموزشگاه داوطلب ضبط می گردد و موسس یا مدیر آموزشگاه می تواند ظرف 12 دقیقه آموزشگاه خود را بصورت مولتی مدیا معرفی نماید و آدرس آموزشگاه زیرنویس می گردد.
 3. تعداد 50 برنامه به استان ها اختصاص یا فته است که کانون هر استان حداکثر 2 آموزشگاه داوطلب را می تواند معرفی نماید.
 4. مالکیت معنوی تولیدات متعلق به کانون کشوری و آموزشگاه مربوطه می باشد.
 5. مسئولیت محتوایی برنامه ها ی تولید شده به عهده تهیه کننده بوده و مسئولیتی متوجه کانون و آموزشگاه نمی باشد.
 6. سهم آموزشگاه از هزینه تولید و پخش هر برنامه 55 میلیون ریال می باشد که در 3 قسط قابل پرداخت می باشد. بخش دیگری از هزینه نیز بوسیله کانون کشوری تقبل و پرداخت می شود. ( تبصره: هزینه های ایاب و ذهاب، اسکان و مابه التفاوت حق الزحمه عوامل تولید حداکثر روزانه 15/000/000 ریال می باشد.)
 7. چنانچه به هر علت برنامه های تولیدی از شبکه آموزش سیما پخش نگردد کل هزینه های واریزی به  آموزشگاه مسترد خواهد شد.

لطفاٌ حداکثر تا روز پنج شنبه 93/3/8 نام و آدرس آموزشگاههای داوطلب را به کانون کشوری فکس نمائید. امید است آموزشگاههای علاقمند از این فرصت مطلوب نهایت بهره گیری را معمول فرمایند.

 

مرتضی بدیعی
رئیس هیأت مدیره
کانون انجمن های صنفی آموزشگاههای کشور

یکشنبه چهارم خرداد 1393    ساعت 17:43    نویسنده: میرزایی

فرصت و زمینه ای تازه و بسیار مطلوب در عرصه گسترش مهارت آموزی


براساس قانون جدیدی که روز یکشنبه 1393/02/28 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، مشمولان جدیدی به بیمه بیکاری افزوده خواهد شد که در این صورت منابع جدیدی برای آن هزینه خواهد شد.

در طرح جدید بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار مصوب شده در مجلس محترم مقرر شد که بیمه متقاضی کار، فرد ذکوری است که به سن 25 سالگی رسیده و یا فرد اناثی است که سرپرست خانوار، بدسرپرست با خود سرپرست است. "این افراد بایستی حرفه یا مهارتی داشته باشند که به تایید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور رسیده باشد"

نکته مهم: کانون کشوری امید دارد با ایجاد این عرصه جدید شاهد رویکرهای جدیدی در عرصه مهارت آموزی به آموزشگاه های فنی و حرفه ای کشور باشیم و همیار ارزنده ای برای بیکاران جویای کار در جهت مشمول این قانون شدن و متعاقباً کسب اشتغال مفید و پایدار ایشان تلقی گردیم.

حوزه ریاست کانون کشوری

یکشنبه چهارم خرداد 1393    ساعت 17:35    نویسنده: میرزایی

گزارش هیات نظارت مرکزی مورخ 93/02/20


برگزاری جلسه هیات نظارت مرکزی ازساعت 10 شنبه مورخ 93/02/20 جلسه هیات نظارت مرکزی به ریاست دکتر پرند معاونت محترم وزیر و با حضور رییس کانون کشوری و دیگر اعضای رسمی این هیات (از بخش دولتی و خصوصی) برگزار گردید و بعد از رسیدگی به چند پرونده تعلیق و تخلف آموزشگاهها (واصله از هیات نظارت استانها) و صدور رای و نیز بررسی درخواستهای تاسیس آموزشگاه در خارج از کشور موارد زیر مورد بحث و تصویب قرار گرفت:

- شیوه نامه تشکیل مجتمع یا گروه آموزشگاهها در یک مکان، مجدد بازخوانی شد و ادامه بررسی آن به جلسه آتی موکول شد.

- به درخواست کانون، به جهت امکان فعالیت بیشتر آموزشگاهها در شرایط تنگنای اقتصادی کنونی، مقرر شد ساعات کار آموزشگاهها تا ساعت 22 توسعه یابد و روزهای پنجشنبه و جمعه نیز برگزاری کلاسها ممکن میباشد.

- درخواست کانون درخصوص امکان برگزاری دوره ها و کلاسهای مختلط در آموزشگاههای فنی وحرفه ای به هیات ارایه شد که با تایید ضمنی آن توسط اکثریت اعضای حاضر در جلسه، مقرر شد موضوع از طریق مکاتبه مشترک سازمان و کانون به شورای عالی انقلاب فرهنگی منعکس و با تبیین وضعیت دوگانه موجود، تقاضا شود این تبعیض مرتفع گردد. بدیهی است تحقق این امر منوط به تایید شوراست.

- در این جلسه در خصوص برنامه برگزاری گردهمایی بزرگ و ملی موسسین و مدیران آموزشگاههای کشور در تهران، به منظور قدردانی از حمایتهای ریاست و عمده نمایندگان محترم مجلس (بویژه در خصوص تصویب معافیت مالیاتی و پیشبرد موضوع بیمه موسسین) که تاریخ آن متعاقبا اعلام میگردد بحث و تبادل نظر بعمل آمد.

حوزه ریاست کانون کشوری

 

یکشنبه چهارم خرداد 1393    ساعت 17:16    نویسنده: میرزایی

صورتجلسه

اولین جلسه آموزشگاههای فناوری اطلاعات و امور مالی و بازرگانی شهرستان رفسنجان در سال 93 روز پنجشنبه 01/03/93 ساعت 12 ظهر در محل آموزشگاه ایران فردا برگزار شد و پس از بحث و بررسی مسائل و مشکلات آموزشگاهها، موارد زیر تصویب شد:

 • جهت جلوگیری از سردرگمی مربیان و کارآموزان، حداقل نگارش(Version) نرم‌افزارها برای آموزش و آزمون به ترتیب زیر تعیین شد :
  • Windows 7
  • Office 2013
  • Photoshop CS6
 • مقرر شد تا از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان درخواست شود تا جهت بهبود کیفیت آزمونها و رعایت عدالت حداقل از دو آزمونگر استفاده شده و آزمونگران یا از اصناف و دانشگاه‌ها باشند و یا از همه مربیان آموزشگاهها استفاده شود.
 • مقرر شد تا از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان درخواست شود تا در جلسات آزمون کتبی به کارآموزان با احترام بیشتری برخورد شود.
 • مقرر شد تا جلسات آموزشگاههای رایانه و حسابداری در اولین پنجشنبه هر ماه ادامه پیدا کرده و جلسه بعد روز پنجشنبه 05/04/93 ساعت 11:30 در آموزشگاه اندیشه سازان برگزار خواهد بود.

جلسه در ساعت 13:20 پایان یافت.

یکشنبه چهارم خرداد 1393    ساعت 17:11    نویسنده: میرزایی
مدیران محترم آموزشگاههای فناوری اطلاعات و امور مالی و بازرگانی

با سلام

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند که جلسه آموزشگاههای فناوری اطلاعات و امور مالی و بازرگانی شهرستانهای رفسنجان و انار روز پنجشنبه 1392/03/01 از ساعت 11:30 الی 13 در محل دفتر انجمن برگزار می‌گردد. بدینوسیله از همه مدیران این آموزشگاهها جهت شرکت در جلسه دعوت به عمل می‌آید.

دستورجلسه:

 • طرح اخبار جدید
 • انجام هماهنگیها در آموزش و آزمون
 • برنامه ریزی و هماهنگی جهت آموزشهای تابستانی

با تقدیم احترام

انجمن صنفی آموزشگاهها

سه شنبه سی ام اردیبهشت 1393    ساعت 20:43    نویسنده: میرزایی
مدیران محترم آموزشگاههای ازاد استان کرمان

با سلام
با توجه به بررسی عملکرد آموزشگاهها مشاهده گردیده برخی آموزشگاهها در بسیاری از رشته ها و حرفه ها در 3 سال گذشته کارآموزی به پورتال معرفی نکرده اند و از طرفی با دریافت مجوز آن رشته امکان فعالیت را برای سایر افراد توانمند آن رشته سلب کرده اند، بدینوسیله به اطلاع می رساند مجوز آموزش این رشته ها برای  آموزشگاههای مذکور لغو و به سایر متقاضیان واجد شرایط ارائه می شود.


مریم سلطانزاده

مسئول اداره موسسات کارآموزی آزاد استان

**********

توضیح انجمن صنفی: علیرغم تذکرات مکرر قبلی، مجددا یادآور می‌شود که چنانچه کارآموزان شما مایل به شرکت در آزمون نبوده یا برای آموزشهای خاصی به شما مراجعه میکنند، آنها را هم برای فعال نشان دادن خود در پورتال سازمان ثبت نام نمایید.

یکشنبه هفتم اردیبهشت 1393    ساعت 0:7    نویسنده: میرزایی
روسای محترم مراکز و مدیران محترم آموزشگاههای آزاد

با سلام

احتراما شیوه نامه رتبه بندی آموزشگاهها  از طرف مدیر کل دفتر موسسات کاراموزی ازاد سازمان طی نامه شماره 93/210/1167مورخ 1393/01/24 جهت اجرا به استان ابلاغ شد شایسته است جهت مطالعه دقیق شیوه نامه به سایت www.irantvto.ir و لینک آموزشگاههای آزاد و سپس قسمت آیین نامه ها و دستورالعمل های سازمان مراجعه نمایید.

ضمنا"نحوه اجرایی شدن آن متعاقبا اعلام خواهدشد.

مریم سلطانزاده

مسئول اداره موسسات کارآموزی آزاد استان

یکشنبه هفتم اردیبهشت 1393    ساعت 0:3    نویسنده: میرزایی

جزئیات نحوه ثبت‌نام بیمه سلامت ایرانیان


ایلنا: سخنگوی سازمان بیمه سلامت گفت: ثبت نام متقاضیان بیمه سلامت همگانی از اول اردیبهشت آغاز و پیش بینی می شود که تا پایان اردیبهشت ماه ادامه داشته باشد.

"سید مهدی میر شاه ولد" در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه ثبت نام از طریق سامانه www.bimehsalamat.ir انجام می شود گفت: افرادی که ایرانی هستند و از پوشش بیمه درمانی یا سلامت بهره‌مند نیستند می توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

میرشاه ولد تصریح کرد: پس از ثبت نام افراد از مراکز ذیصلاح استعلام می کنیم تا ببینم فرد ثبت نام کننده دارای سابقه بیمه ای هست یا خیر. و اگر هیچ گونه سابقه بیمه ای نداشته باشد از طریق پیامک به او اطلاع می دهیم که به دفتر پیشخوانی که در هنگام ثبت نام انتخاب کرده مراجعه و دفترچه اش را بگیرد.

وی به مصوبه ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی اشاره کرد و افزود: براساس این مصوبه همه آحاد جامعه که پوشش بیمه ای درمانی سلامت ندارند می توانند به طور رایگان بیمه شوند، به طوری که هیچ وجهی برای ثبت نام اولیه و حق بیمه دریافت نمی شود و دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها حق بیمه آنها را کامل پرداخت می‌کند.

سخنگوی سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه برآورد ما این است که بین 6 تا 10میلیون نفر در کشور از بیمه سلامت یا بیمه درمانی برخوردار نیستند افزود: تمام آحاد جامعه که این پوشش را ندارند بیمه خواهند شد.

وی تصریح کرد: دفترچه بیمه ای که برای این افراد صادر می شود هیچ تفاوتی با سایر دفترچه های سازمان بیمه سلامت ندارد و افراد می توانند به بیمارستانها و تمامی مراکز درمانی، پاراکلنیک‌ها، آزمایشگاه‌ها، رادیولوژی، داروخانه‌ها و پزشکانی که طرف قرارداد بیمه سلامت هستند مراجعه کنند.

میر شاه ولد در مورد مهلت ثبت نام در سامانه بیمه سلامت همگانی گفت: پیش بینی کرده‌ایم که تا پایان اردیبهشت ماه ثبت نام متقاضیان انجام شود اما اگر عده ای نتوانند در این مهلت ثبت نام کنند. ثبت نام در سامانه بیمه سلامت همگانی تا زمانی که همه متقاضیان ثبت نام کنند استمرار دارد چرا که هدف این است که همه متقاضیان را ثبت نام کنیم.

وی افزود: بعد از اینکه ثبت نام‌ها صورت گرفت اگر در استعلام‌ها مشخص شد فردی مانند کارگران فصلی سابقه بیمه دارد اما سابقه بیمه‌ای مدتی قطع شده باشد ممکن است به این افراد در مرحله اولیه اطلاع داده شود که واجد شرایط نیستند. اما تمهیداتی اندیشیده‌ایم که این افراد نیز به اداره بیمه سلامت شهرستان و دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد با بیمه سلامت مراجعه کرده و با ارائه مدارک انقطاع بیمه، آنها هم از بیمه سلامت همگانی برخودار شوند.

***************

توضیح انجمن صنفی: اگرچه طرح بیمه تامین اجتماعی موسسین و مدیران آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است و پس از رفع نواقص نوبت قبل، مجددا در صحن مجلس مطرح شده و انشاالله تصویب خواهد شد، با این حال با توجه به زمانبر بودن این فرآیند، همه همکارانی که در حال حاضر دارای هیچ بیمه درمانی پایه ای نیستند می توانند در طرح بیمه سلامت ایرانیان که رایگان است، ثبت نام نمایند.

شنبه ششم اردیبهشت 1393    ساعت 23:28    نویسنده: میرزایی
قابل توجه مربیان آموزشگاههای مراقبت و زیبایی

با سلام

همانگونه که قبلا به اطلاع شما رسیده بود، استاندارد آموزشی حرفه آرایشگر دائم صورت با کد استاندارد 62/90/1/2-1 تدوین شده و از اسفندماه 92 در سایت سازمان قرار گرفته است (لینک دانلود استاندارد) و امکان آموزش آن در آموزشگاهها فراهم می‌باشد. مربیان متقاضی جهت دریافت ابلاغ مربیگری این حرفه، درخواست و مدارک موردنیاز را به امور آموزشگاههای مرکز رفسنجان تحویل نمایند.

انجمن صنفی آموزشگاهها

شنبه شانزدهم فروردین 1393    ساعت 13:12    نویسنده: میرزایی
همکاران گرامی

با عرض سلام و تهنیت

سال نو و بهار دل انگیز با پیام نویدبخش سرزنده‌گی و تلاش مجدد از راه رسید. ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو، برای همه شما همکاران عزیز آرزوی شادی، موفقیت و سلامتی دارم.

اینک با اتمام تعطیلات نوروزی و آغاز کار و فعالیت در سال 93، لازم است تا به شناسایی نقاط ضعف و تنگناهای گذشته خود پرداخته و ضمن اصلاح، بهینه سازی و به روزآوری روشها و آموزشها، موفقیت آتی خود را تضمین کنیم. وگرنه ادامه روند بعضا ناموفق و ناکارآمد و یا قدیمی برای ادامه مسیر و دستیابی به موفقیت کارایی نخواهد داشت.

اگرچه کمبود کارآموز تنگنای اصلی همه آموزشگاهها در همه رشته‌ها است، ولی با نگاهی واقع بینانه باید بپذیریم که نیاز آحاد جامعه و بخصوص جوانان در حرفه های پایه تا حد زیادی رفع شده و کارآموز چندانی در چنین حرفه‌هایی باقی نمانده است که آموزشگاههای بتوانند با آموزش آنها روزگار خود را سپری کنند و در صورت اصرار آموزشگاهها به ادامه روند فعلی، نتیجه ای جز ورشکستگی و تعطیلی تدریجی بدست نخواهد آمد.

همه مردم بخصوص کارآموزان قبلی آموزشگاهها نیازمند آموزشهای جدید، تخصصی و مدرن هستند و در صورت پاسخگویی به این نیاز، شاهد بازگشت کارآموزان به آموزشگاهها خواهیم بود، زیرا هیچگاه نیاز به آموزش جدید و روزآمد از بین نخواهد رفت.

موضوع دیگری که از نگاه اکثر همکاران پنهان مانده آن است که بسیاری از مردم بخصوص شاغلین نیاز به آموزشهای مهارتی دارند، ولی خود از این نیاز بی اطلاعند و یا اینکه با آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آشنا نیستند. با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مناسب و ایجاد احساس نیاز در جوانان و افراد جویای کار و حتی شاغلین می توان به آینده خوشبین بود. مسلما تاسیس و اداره آموزشگاه علاوه بر سرمایه گذاری مادی، نیازمند سرمایه گذاری معنوی، فکری، مدیریتی و علمی است.

امید است تا با پرهیز از روزمره‌گی و برنامه ریزی صحیح و علمی و منطبق با اصول کارآفرینی در جهت توسعه آموزشهای مهارتی آزاد گام برداریم که این امر در راستای تحقق رهنمود رهبر فرزانه انقلاب در شروع سال 93 یعنی «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» خواهد بود.

با تقدیم احترام

مهرداد میرزایی

رئیس هیات مدیره

شنبه شانزدهم فروردین 1393    ساعت 12:0    نویسنده: میرزایی

دوشنبه بیست و ششم اسفند 1392    ساعت 9:35    نویسنده: میرزایی
همکاران گرامی

با سلام

در آستانه بهار زیبا و دل انگیز، موفقیت مجموعه آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای در تصویب قانون معافیت مالیاتی در مجلس شورای اسلامی را به همه شما همکاران عزیز تبریک عرض می‌کنم. این موفقیت در شرایطی به دست آمده که طبق قانون توسعه پنجم، وضع هرگونه معافیت مالیاتی جدید ممنوع بوده و دولت نیز با افزایش 18 درصدی مالیات در بودجه 93، سهم مالیات در درآمدهای سال 93 خود را به 34 درصد افزایش داده است.

اگر چه به دلیل وضعیت درآمدی نامطلوب آموزشگاهها، مالیات شامل حال تعداد زیادی از آموزشگاهها نمی‌شود، این موفقیت، اهمیت اتحاد و انسجام آموزشگاهها در قالب تشکلهای خود یعنی انجمنها و کانونها را نشان می‌دهد و حاکی از آن است که با همدلی و پشتکار می‌توان به موفقیتهای بزرگ دست یافت. امید است تا با تداوم این روند، شاهد حل و رفع دیگر مسائل و مشکلات آموزشگاهها باشیم.

در تماس تلفنی روز گذشته اینجانب با ریاست محترم کانون انجمنهای صنفی آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای کشور، جناب آقای مهندس بدیعی و عرض تبریک و تشکر، ایشان هم متقابلاً کسب این موفقیت را به همه مدیران آموزشگاهها تبریک گفتند.

با تقدیم احترام

مهرداد میرزایی

رئیس هیات مدیره

دوشنبه بیست و ششم اسفند 1392    ساعت 9:30    نویسنده: میرزایی

آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد از پرداخت مالیات معاف شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با معافیت درآمد حاصل از آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد زیرنظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور از مالیات موافقت کردند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 25 اسفند) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم با بند 35 این لایحه مبنی بر اینکه درآمد حاصل از آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد از پرداخت مالیات معاف شود، موافقت کردند.

براساس این بند در ماده(134) بعد از عبارت «فنی و حرفه‌ای» عبارت «آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آزاد زیر نظر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور» اضافه شود.

گفتنی است در ماده 134 قانون مالیات‌های مستقیم آمده است درآمد حاصل از تعلیم و تربیت مدارس غیرانتفاعی اعم از ابتدائی، راهنمایی، متوسطه، فنی و حرفه ای، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی غیر انتفاعی و درآمد مؤسسات نگهداری معلولین ذهنی وحرکتی بابت نگهداری اشخاص مذکور که حسب مورد دارای پروانه فعالیت از مراجع ذیربط هستند، همچنین درآمد باشگاه ها و مؤسسات ورزشی دارای مجوز از سازمان تربیت بدنی حاصل از فعالیت های منحصراً ورزشی از پرداخت مالیات معاف است. آیین نامه اجرائی این ماده به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

منبع: سایت مجلس شورای اسلامی

یکشنبه بیست و پنجم اسفند 1392    ساعت 18:53    نویسنده: میرزایی
همکاران گرامی

با سلام

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند که ثبت نام در دوره های مرکز تربیت مربی کرج برای سه ماهه اول سال ۱۳۹۳ از ۱۷ اسفند آغاز شده و سه روز ادامه خواهد یافت.

انجمن صنفی آموزشگاهها

چهارشنبه چهاردهم اسفند 1392    ساعت 8:5    نویسنده: میرزایی
همکاران گرامی

با سلام

کانون کشوری در نظر دارد تا با همکاری فعالان و خبرگان آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای کشور، شورایی بنام شورای نظارت و راهبری کانون کشوری را تشکیل دهد که به منزله اطاق فکر کانون بوده و هیات مدیره کانون کشوری را در سیاست گذاری و تصمیم گیری یاری نمایند. در این رابطه از کانونهای استانی خواسته شده تا دو نفر از خبرگان و فرهیختگان آموزشگاههای آن استان را جهت عضویت در این شورا به کانون کشوری معرفی نمایند.

بدینوسیله از همکارانی که تمایل به عضویت در این شورا را دارند دعوت می‌شود تا درخواست خود را به همراهی رزومه حداکثر تا چهارم اسفندماه جاری به رایانامه کانون استان به نشانی زیر ارسال نمایند:

KanoonKerman[at]gmail[dot]com

کانون انجمنهای صنفی آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای استان کرمان

یکشنبه چهارم اسفند 1392    ساعت 8:35    نویسنده: میرزایی
همکاران گرامی

با سلام

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند که مجمع عمومی سالیانه انجمن صنفی آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای شهرستانهای رفسنجان و انار روز پنجشنبه 92/12/08 ساعت 9 صبح در محل سالن کنفرانس مجموعه فرهنگی افصح هجری برگزار می‌گردد. دستور جلسه عبارتست از:

    - گزارش سالیانه هیات مدیره و بازرس

    - برگزاری انتخابات بازرس

بدینوسیله از همه موسسین آموزشگاهها و یا نمایندگان آنها جهت شرکت در این جلسه دعوت به عمل می‌آید. در ضمن همکارانی که مایلند تا در انتخابات بازرس کاندید شوند، درخواست کتبی و مدارک لازم را حداکثر تا پایان وقت اداری دوشنبه 92/12/05 به دفتر انجمن تحویل نمایند.

با تقدیم احترام

مهرداد میرزایی

رئیس هیات مدیره

پنجشنبه یکم اسفند 1392    ساعت 12:13    نویسنده: میرزایی
همکاران گرامی

با سلام

به اطلاع میرساند که نرخنامه پیشنهادی کانون استان برای سال 93 در جلسه امروز هیات نظارت استان به تصویب رسید. در این نرخنامه کلیه نرخها به طور میانگین بین 10 تا 12 درصد افزایش یافته اند. به درخواست همکارانمان در انجمن آموزشگاههای خیاطی کرمان، نرخهای رشته طراحی و دوخت حدود 20 درصد افزایش داشته اند. البته این افزایش از ابتدای سال جاری قابل اجرا خواهد بود.

نرخنامه جدید را از ابتدای سال آینده از سایت کانون انجمنهای صنفی استان یا سایت اداره کل دریافت نمایید.

انجمن صنفی آموزشگاهها

چهارشنبه سی ام بهمن 1392    ساعت 21:59    نویسنده: میرزایی
همکاران گرامی

با سلام

    بر طبق اعلام  ریاست محترم اداره موسسات کارآموزی آزاد استان کرمان، مدیران آموزشگاههایی که  مدرک تحصیلی فوق دیپلم و بالاتر در یکی از گرایشهای رشته کامپیوتر دارند و یا افرادی که در دوره های آموزش عالی واحد درسی مبانی کامپیوتر و یا عناوین مشابه را طی نموده اند، پس از تائید هیات نظارت استان از ارائه گواهینامه ICDL2 معاف می‌باشند.

انجمن صنفی آموزشگاهها

چهارشنبه سی ام بهمن 1392    ساعت 21:44    نویسنده: میرزایی
قابل توجه مربیان محترم آموزشگاههای مراقبت و زیبایی

با سلام

با توجه به تدوین استاندارد آموزشی برای حرفه جدید «آرایش دائم صورت (میکروپیگمنتیشن)»، بدین وسیله به اطلاع می‌رساند که کانون انجمنهای صنفی آموزشگاههای فنی و حرفه ای استان کرمان در نظر دارد تا  یک همایش آموزشی یک روزه برای آشنایی مربیان آموزشگاه‌های مراقبت و زیبایی استان با این حرفه با تدریس اساتید مطرح کشوری برگزار نماید:

•    تاریخ برگزاری: پنجم اسفندماه سال جاری به مدت 12 ساعت

•    محل برگزاری: تالار اجتماعات مجتمع مراکز اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان

•    شهریه: برای مربیان آموزشگاه‌های عضو انجمن‌ها مبلغ 1،550،000 ریال و برای آموزشگاه‌های غیرعضو مبلغ  1،950،000ریال

•    تعداد مربیان متقاضی از هر آموزشگاه محدودیت ندارد.

•    مربیان باید برای ثبت‌نام به سایت کانون استان به نشانی (IranMaharat.com) مراجعه نمایند.

•    دریافت هزینه‌ها توسط سایت فوق و با استفاده از شماره 16 رقمی کارت عابر بانک متقاضی و رمز دوم آن انجام می‌شود.

•   به کلیه شرکت کنندگان گواهینامه اعطا خواهد شد که دارای 16 امتیاز بازآموزی برای تمدید کارت مربیگری و مدیریت می‌باشد.

در ضمن دفتر انجمن آمادگی دارد تا همکاران متقاضی را ثبت نام نماید.

انجمن‌ صنفی آموزشگاه‌ها

چهارشنبه سی ام بهمن 1392    ساعت 1:25    نویسنده: میرزایی

درباره وبلاگ

انجمن صنفي آموزشگاه‌هاي فني و حرفه‌اي شهرستانهای رفسنجان و انار
شماره ثبت: ۱۲۶
رايانامه: RafsanjanAnjoman[at]Gmail.com
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۴۸۶۶۰۰۱۷۶۶

اعضاي هيئت مديره:
مهرداد ميرزايي (رئيس هيئت مديره)
Mehrdad12011[at]Gmail.com

شايسته خالقي (نایب رئیس)
arayeshgah.soozan[at]gmail.com

سيمين احمدي مقدم (خزانه‌دار)
Abrishamgoldoz[at]yahoo.com

فاطمه قاسمی‌نژاد
Jila_nice[at]yahoo.com

مرجان حجت نوقی
KolbeHonar.Hojjat[at]gmail.com
برچسب‌ها وب