گزارش همایش ملی بررسی رفع مشكلات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای 

همایش ملی بررسی رفع مشكلات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای در استان قم  با حضور ریاست ارجمند و فرهیخته مجلس شورای اسلامی ،  جناب آقای دكتر لاریجانی،معاون محترم وزیر و ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور جناب آقای دكتر سازگار نژاد ، ریاست كانون كشوری جناب آقای مهندس بدیعی، تعدادی ازاعضای هیات مدیره كانون کشوری و جمعی بالغ بر 1100 نفراز مؤسسین و مدیران و مربیان عرصه مهارت آموزی ( امیران مهارتی) و نیز مشاورین  مدیران و روسای سازمان به همت و تلاش ریاست كانون استان قم سركار خانم مسگری (و پشتیبانی کانون کشوری) در ایام الله دهه فجربا شکوه فراوان و بی نظیر برگزار شد.

در ابتدای مراسم رئیس كانون استان قم ضمن خیر مقدم به حضار وبا تبریك ایام دهه فجر حضور این جمع را دلیل بر پشتوانه قوی بخش خصوصی دانست و گزارشی از روند تکوین وبرگزاری این همایش و برنامه آن ارایه نمود.

 

در ادامه مدیر كل استان قم اقدام به ارائه گزارشی از عملكرد آموزشی اداره متبوع خود نمود.

سپس ریاست كانون كشوری درجایگاه سخنرانی حاضر گردیدند و ضمن عرض تبریك بمناسبت  دهه مبارکه فجر ، مطالب مهمی بشرح زیر عنوان نمودند که مورد استقبال و توجه جدی حاضرین و همکاران گرامی قرار گرفت :

 

اینجانب بسیار خرسندم كه برای چندمین بار در شهر قم  بحضورهمکاران ارجمندم و بویژه بمحضر ریاست گرانقدرمجلس میرسم و افتخار ایراد عرايضی را می یابم و ایشان نیزهمواره با سعه صدرو با بردباری به درد دل های حقیر که مبین تنگناهای روزافزون آموزشگاههاست گوش فرا داده اند و ابراز التفات بعدی نموده اند.

 ما امروز می دانیم كه آموزشگاهها در بحرانی ترین شرایط سنوات اخیر قرار دارند ، در چهار سال اخیر فاجعه بزرگی در روند حیات وفعالیت آموزشگاهها رخ داده كه منجر به تعطیلی حداقل ٥٠٠٠ آموزشگاه شده است  !!

این آمار یعنی خالی شدن سفره حداقل 20000 خانواده که جای تاسف بسیار دارد. بنده اصرار دارم این پدیده باید آسیب شناسی شود و ما بتوانیم با درایت به وضع موجود سامان دهیم و باید منشاء این ظلمی كه به آموزشگاهها شده شناسایی شود، البته این رکود به كل جامعه بر میگردد اما آموزشگاهها بدتر از همه کسب و کارها، هر روز با وضع معیشتی بدتری ناشی ازوضعیت اقتصادی خود مواجه میشوند.

كانون كشوری از مدتها قبل این وضع نامطلوب را آسیب شناسی كرده و علل اصلی این مشكلات را بر چهار فصل اصلی بشرح زیردسته بندی نموده است :

1-  اکثریت آموزشگاههای ما هنوز تحول طلب و روزآمد نشده اند یعنی به جرأت میگویم اكثر آموزشگاههای ما خود را کاملاً با فناوریهای نوین و مقتضیات کسب و کار نوین همراه و هماهنگ نکرده اند که این امر نقص بشمار میرود و البته بخشی ناشی از تنگدستی آنها در شرایط فعلیست.

2-  بخش دوم مشكلات درون تشكلی ماست كه متاسفانه بعضی از تشکل های ما انسجام و ساختار لازم را ندارند و نتوانسته اند پاسخگوی مشكلات آموزشگاهها و هماهنگی مطلوب با تشکیلات بالا دستی و فراگیری کافی باشند.

3-  بخش سوم مشكلات درون سازمانی است ومستقیماً به بی تفاوتی یا نحوه نگرش و اقدامات سد کننده و به نوعی رقابت سازمان آموزش فنی وحرفه ای در رابطه با ما میگردد كه سالها مورد بررسی قرار گرفته و رصد شده وبه مسئولان انتقال داده شده است كه بعضا حل شده وعمدتاً ادامه دارند . 

در بدو ورود جناب آقای سازگار نژاد و تیم همراهشان به سازمان کانون کشوری خواسته های الویت داراین تشکل را در نامه ای و طی  بیست بند به ایشان تسلیم نموده است که البته هنوز اقدام مفید و سیستماتیک و رسمی در خصوص بررسی و نحوه برون رفت ازآنها از طرق تیم مدیریتی جدید سازمان صورت نگرفته  كه امیدواریم با دلسوزی و درایتی كه از جناب سازگار نژاد انتظار میرود این خواسته ها سریعاً پیگیری شوند، قطعاً اگر به راستی همراه و پشتیبان آموزشگاهها باشند امیدداریم كه اولیاء سازمان آموزش فنی و حرفه ای كه دراین مسند حضوریافته اند مشكلات آموزشگاههای فنی وحرفه ای را عمیقاً درك كرده و پشتیبان واقعی آنها و بخصوص تشكلهای صنفی مربوطه باشند تا با كمك و تعامل با همدیگر مشكلات را حل كنیم و من در اینجا از محضر جناب سازگار نژاد درخواست میكنم برای اینكه مشكلات درون سازمانی كه هر روز بیشتر آموزشگاهها را زمین گیر میكند حل شود به بررسی های حاشیه خود خاتمه داده وبا همراهی راستین و واقعی سازمان با بخش خصوصی  در جهت حل مشكلات آموزشگاهها قدم بردارند.

4-   مشكلات برون سازمانی كه بخشی از آن به وزارت تعاون  ودولت هم مربوط میشود كه پیگیر آن هستیم اما بخشی مهمتری از آنها به سایر وزارتخانه ها و سایر قوا وبه خصوص مجلس محترم مربوط است كه خلاء قانون وجود دارد و جا دارد اینجا این نوید را به شما بدهم كه با حضور بزرگمردی دلسوز همچون آقای دکترلاریجانی كه همواره وبارها با رهنمودهای خود مسیری درست را به ما نشان داده اند و حتی در راستای كمك به ما ، سایر نمایندگان را نیزدر جهت شناخت هرچه بیشترمعضلات آموزشگاهها ترغیب نموده اند امید داریم.

 مسلماً با درایت و پیگیری ایشان مسئله معافیت  مالیاتی ما حل شد و بیمه نیز در حال پیگیری است وانشالله با درایت ایشان سایر مسائل ما که اخیراً در مجلس ورود یافته نیزپیگیری شود ، در این  راستا لازم است بگویم خواسته های ١٢ گانه كانون سرانجام در یك طرح قانونی با امضاء ٤٤ نماینده محترم مجلس در هفته گذشته با عنوان " طرح تاسیس سازمان نظام صنفی مهارت آموزی کشور" اعلام وصول شد و امیدوارم در كنار سازمان آموزش فنی وحرفه ای كشورو در یك تعامل دو طرفه برد- برد این نظام صنفی ایجاد و مشكلات آموزشگاهها به حداقل برسد. جا دارد در اینجا ودر حضور جناب آقای لاریجانی ازآقای سازگار نژاد بخواهم كه لطف کنند و سازمان از این پس رسماً و بیشتر به تشكل های آموزشگاهها بها دهند واینكه آموزشگاههای فنی وحرفه ای امروز چه تعاملی با تشكلها دارند را به خود ما بسپارند.

ونیز انتظار داریم كه جناب آقای دکترربیعی وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی و همینطور تیم جدید مدیریت سازمان همكاری منطقی وبهینه ای با كانون كشوری داشته باشند و همچنین ادارات كل نیز با كانون های استانی تعامل گسترده تری مبذول دارند تا به یاری حق دست در دست هم بر مشكلات موجود فائق شویم.

درپایان ضمن تشكرمجدد ازتشریف فرمایی ریاست ارجمند مجلس از ایشان خواهش میكنم كه همانطور كه تاكنون پشتیبان وتنها حامی صدیق ما بوده اند در راستای حمایت از طرح قانونی تشكیل سازمان نظام صنفی مهارت آموزی كشورکه منجر به بهینه سازی وضعیت آموزشگاهها خواهد شد و مشتمل بر اعطای امتیازاتی عدیده به این موسسات خدمتگزار در تنگنامیشود و در برگیرنده تمامی خواسته های ماست ، ترتیبی اتخاذ فرمایند تا به صورت دوفوریتی در صحن علنی مجلس مطرح ودر همین مجلس انشااله  به تصویب برسد .

 

سپس آقای سازگار نژاد با تبریك دهه فجر وخوش آمد گویی به میهمانان فرمودند: امروز جامعه ما با مسئله مدرك گرایی از یك سو وكمبود مهارت از سوی دیگر مواجه است كه اولی مسبب بیكاری و دومی راه حل غلبه بر بیكاریست .

البته خرسندم كه با تشكیل جلساتی مثل امروز كه به همت تشكل كانون صورت گرفته است و بتوان آن را ادامه داد ، بنده آنرا به فال نیك میگیرم  و معتقدم  یک عزم ملی می طلبد كه این نهال مهارت نگهداری و آبیاری شود و امیدوارم در قانون برنامه ششم و قوانین پیش رو دیده شود تا به امید خدا نور امیدی دوباره  در دل خانواده مهارت آموزی پدید آید.

لازم است بگویم معتقدم آموزشگاهها امروز باید هم جهانی شوند وهم مجازی و با رویكرد اجرایی غیردولتی، امروزه برای پایداری شغل در بازار می بایست همت گمارد زیرا ICT و فناوریهای نوین همه مشاغل را در بر گرفته ،چه باید كرد؟

وجود سه و نیم میلیون بیكار جویای كار یك موضوع بزرگ ملیست و ما باید با بسیج همه توان خود در سازمان یك ضلع برای حل این مشكلات باشیم و تمامی كسانی که بتواند به ما كمك كنند در خدمشان هستیم.

 

سپس ریاست محترم مجلس با سخنرانی خود و كلمات آشنا كه نشانگر شناخت ایشان ازآموزشگاهها بود بار دیگر بارقه امید راشعله ور ساخت.

 

ایشان ضمن تبریك ایام فرخنده دهه فجر ابرازامیدواری نمودند كه روحیه ای كه در ابتدای انقلاب امام بزرگوار در خصوص روی پای خود ایستادن به ما یاد دادند را پاییند باشیم .

ریاست مجلس فرمودند:امروز كه ٣٧ سال از انقلاب میگذرد نسلی جدید در كشور حضور دارند كه نیروهایی خلاق وتازه نفس، وافرادی با آشنایی با علوم و فنون جدید هستند كه ظرفیتهایی جدید در كشور ایجاد كرده اند و اقتضا میكند كه ما از این ظرفیت صیانت كرده وزمینه های حضور این نسل نو را مهیا کنیم.

بنده خیلی متاثر شدم كه آقای مهندس بدیعی اعلام كردند كه٥٠٠٠ آموزشگاه تعطیل شدند زیرا كسانی كه متولی آموزش مهارتی و كارآفرینی هستند  خود ورشكست شدند و نتوانستند به رسالت خود عمل كنند و این خسارت عظیمیست.

آموزشگاههای فنی و حرفه ای نه سربار دولت هستند و نه بودجه ای از دولت می خواهند و خودشان در یك حركت مردمی اقدام   به مهارت آموزی در كشور می كنند و این فاجعه است كه اینها به تعطیلی كشیده شده اند!! باید چه كرد؟ علاج چیست؟

در  قدیم در دولت اختلاف نظرهایی بوده مبنی بر اینكه معتقد بودند باید همه كارها را دولت انجام دهد!!!  اما الان چنین نیست.

 امروزه همه مسئولان وبنده معتقدیم باید دولت را كوچك كرد و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری می بایست اصل ٤٤ را فصل الخطاب دانست وآن را عملیاتی كرد زیرا مؤسسین آموزشگاهها با شجاعت مثال زدنی خود سرمایه مادی ومعنوی را تأمین كرده اند وهیچ بار مالی را بر دولت وارد نمیكنند.

حال بر خود و دیگر همكارانم لازم میدانم كه باید از این افراد حمایت شود تا ادامه طریق دهند زیرا معتقدم خود سازمان هم تمایلی ندارد كه از این چاقتر شود و خود را رقیب بخش خصوصی كند .

لازم است خاطره ای نقل كنم از حضرت آیت الله صافی دراوایل انقلاب كه ایشان دبیر شورای نگهبان بودند .ایشان آن زمان یك نامه ای به رئیس مجلس وقت نوشتند كه مضمون آن این بود كه استفاده از بیت المال برای اداره كشور باید بر اساس ضرورت باشد  مثلا اگر میخواهیم ساختمانی بسازیم نگوییم این كار خوبیست . كار خوب كاریست كه ضرورت داشته  باشد تا بتوانیم از بیت المال آنرا انجام دهیم ولی آن زمان به این حرف توجه نشد.

اگر به  این نامه آنروز توجه میشد امروز آنقدر مشكل نداشتیم!! البته دیدگاه آن موقع این بود كه همه كار را باید دولت انجام دهد

اما امروز دیگر این دیدگاه وجود ندارد.

ایشان ادامه دادند دقایقی پیش آقای سازگار نژاد فرمودند ما قصد نداریم كه سازمان را رقیب آموزشگاهها كنیم واین فكر درست است و باید این دیدگاه تقویت شود تا آموزشگاهها تقویت شوند و سرزندگی را در آنها ببینیم تا به وضعیتی مطلوب برسند كه دیگر شاهد تعطیلی آنها نباشیم.امروز وارد فضایی جدید شدیم ودر دوران پسا تحریم تمایل به سرمایه گذاری در كشور زیاد شده است و این مطلوب است. البته مقدماتی لازم است، یعنی ورود تكنولوژی جدید به كشور نیازمند داشتن نیروی  كار ماهر است و تسلط بر تكنولوژی جدید كه ما می بایست آموزشگاهها و نیروهای آنها را با تكنولوژی جدید مجهز كنیم.

لازم به یاد آوریست كه بنده در بازدیدی كه از مراكز دولتی داشتم شاهد تكنولوژی قدیمی بودم كه متناسب با امروزنیست.

ممكن است شما بگویید كه آماده اید و دولت ومجلس باید حمایت كند. شما درست میگویید ، حركت را آغاز كنید وبا امیدواری حركت كنید و ما هم وظیفه داریم كه هم در دولت وهم در مجلس از شما حمایت شود.

باید دورنمای جدید  ترسیم كنید وما هم همراهتان هستیم.

من نمی گویم در سنوات گذشت شق القمر انجام شد اما تلاش وپیگیری كانون در سالهای گذشته که با پیشنهادهای مدون تلاش می كردند كه از جمله معافیت مالیاتی به بار نشست و مسئله بیمه شما عزیزان مطرح بود كه با توجه به اینكه بارمالی داشت می بایست دولت آنرا بعنوان لایحه ارائه دهد كه شورای نگهبان هم آنرا رد ننماید.

ضمنا پیشنهاد های دیگرنیز هم توسط  كانون و هم توسط سازمان شده است كه در بودجه وبرنامه توسعه ششم قرار داده شده است وانشالله پیگیری می شود.

من خواهشمندم كه آقای سازگار نژاد و آقای بدیعی  نشستهایی داشته باشید و پیشنهاد ها را یکی کنند زیرا معتقدم كه آقای سازگار نژاد نیز تمایل ندارند كه سازمان دولتی بیشتر از این چاق شود واصلا معقول هم نیست زیرا معتقدم تازمانی كه امور مردم را به خودشان واگذار نكنیم كار مهمی بوجود نخواهد آمد.

لذا مجدداً تاكید میكنم كه آقای سازگار نژاد و آقای بدیعی و دوستانشان جلساتی داشته باشید تا بتوان این پیشنهادها را اجرایی كرد و آن بخش از كارهایی كه میشود به بخش خصوصی واگذار نمائید را واگذار كنید و حتی اگر اجازه از مجلس لازم داشته باشد ما اجازه می دهیم و مواردی كه برای آموزشگاهها نقش كلیدی دارد و می توانیم حمایت كنیم ،راهش را پیدا كنید.

مثلا ممكن است تسهیلات بانكی ارزان قیمت و یا خدماتی همچون استفاده از صندوق توسعه ملی  و... كمك كند به بهتر شدن شرایط، لذا كوتاهی نكنید تا جان جدیدی در آموزشگاهها بوجود آید.

انشالله در برنامه توسعه بتوانیم جای پای بهتری برای آینده آموزشگاهها درست كنیم.

لازم است در پایان در خصوص پیشنهاد ایجاد سازمان نظام صنفی مهارت آموزی كشورکه در مجلس اعلام وصول شد و به كمیسیون مربوطه برای بررسی بیشتر ارجاع شد اشاره نمایم .

دكتر لاریجانی افزود به نظر بنده ایجاد سازمان نظام صنفی مهارت آموزی كشورو ایجاد سازمانی مستقل همانند نظام پزشكی و نظام مهندسی برداشتن باری بزرگ از روی دوش دولت است واز آن حمایت میكنیم.

در پایان مراسم با اهدای لوحی از فعالان عرصه مهارت تقدیر گردید.

 

گزارش: امیر قشقایی 

رئیس كمیته روابط عمومیتاريخ : یکشنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۴ | 13:41 | نویسنده : میرزایی |

همکاران گرامی

با سلام

بدینوسیله از همکارانی که جهت دریافت وام از بانک قرض الحسنه مهر ایران اعلام آمادگی کرده و وجوه موردنظر را به حساب مربوطه واریز نموده اند، میرساند تا جهت دریافت معرفی نامه به دفتر انجمن مراجعه نمایند.

انجمن صنفی آموزشگاههاتاريخ : یکشنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۴ | 13:32 | نویسنده : میرزایی |

همکاران گرامی

با سلام

از آنجا که کانون انجمنهای صنفی استان در نظر دارد تا از موسسین آموزشگاههایی که اقدام به ادامه تحصیل و دریافت مدرک تحصیلی بالاتر نموده اند تقدیر به عمل آورد، بدینوسیله از همکارانی که در سه سال اخیر ادامه تحصیل داده و فارغ التحصیل شده اند، دعوت میشود تا حداکثر تا یکشنبه شب (18 بهمن) به دفتر انجمن اعلام نمایند.

با تقدیم احترام

انجمن صنفی آموزشگاههاتاريخ : یکشنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۴ | 13:23 | نویسنده : میرزایی |

همکاران گرامی

با سلام و تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی

همانگونه که قبلا به اطلاع شما رسیده است، جلسه مجمع عمومی سالیانه انجمن صنفی و انتخابات هیات مدیره و بازرسین روز سه شنبه 20 بهمن ماه جاری از ساعت 9:30 تا 11:30 در محل مجتمع فرهنگی افصح هجری برگزار میگردد. بدینوسیله از کلیه همکاران جهت شرکت در این جلسه دعوت به عمل می آید.

در ضمن به اطلاع همکارانی که هنوز موفق به تسویه حساب بدهی حق عضویت خود نشده اند میرساند در صورت پرداخت آن تا قبل از جلسه مجمع، از سیصدهزاریال تخفیف برای پرداخت حق عضویت سال 94 برخوردار خواهند شد.

با تقدیم احترام

انجمن صنفی آموزشگاههاتاريخ : یکشنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۴ | 13:15 | نویسنده : میرزایی |

مدیرکل محترم آموزش فنی و حرفه‌ای استان  كرمان

با سلام و تهنیت ایام الله دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی

کسب موفقیت‌های ستودنی و غرورآفرین در شانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت توسط تیم استان کرمان مایه مباهات و افتخار است. این موفقیت بر جنابعالی و همه اعضای خانواده آموزش فنی و حرفه‌ای استان  تبریک و تهنیت باد.

 از قادر متعال برای شما توفیق روزافزون آرزو می‌کنم.

 

با تقديم احترام

مهرداد ميرزايي

رئيس هيئت مديره كانون انجمن‌های صنفي آموزشگاه‌هاي آزاد فني و حرفه‌اي استان كرمانتاريخ : یکشنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۴ | 13:9 | نویسنده : میرزایی |


همکاران گرامی

با سلام و احترام
از آنجا که همه مدیران و مربیان ملزم به گذرانیدن حداقل ۲۰ ساعت کلاس بازآموزی و ارتقای مهارت در هر سال برای تمدید کارت مدیریت و مربیگری هستند، بدین وسیله به اطلاع می‌رساند که کانون انجمنهای صنفی آموزشگاههای استان در نظر دارد تا با همکاری انجمن طراحی و دوخت کرمان و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان یک همایش یک روزه برای مربیان آموزشگاه‌های طراحی و دوخت استان با مشخصات زیر برگزار نماید:

* عنوان همایش: دراپاژ (ارائه جدیدترین تکنیک‌های ساخت زیر لباس، اصلاح مانکن و دراپاژ)
* تاریخ برگزاری: سه‌شنبه ۱۳ بهمن ماه جاری به مدت ۱۰ ساعت
*محل برگزاری: تالار اجتماعات مجتمع مراکز اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان (اداره کل قدیم) 
* شهریه: برای مربیان آموزشگاه‌های عضو انجمن‌ها مبلغ ۶۰۰،۰۰۰ریال و برای آموزشگاه‌های غیرعضو مبلغ ۹۰۰،۰۰۰ریال 
* مبلغ فوق شامل هزینه ناهار نیز می‌باشد.
* ثبت‌نام صرفاً از طریق سایت KermanMaharat.ir انجام شده و با توجه مشکلات ثبت نام‌های حضوری در همایشهای گذشته، ثبت نام حضوری امکان‌پذیر نیست. 
* آخرین مهلت ثبت نام: شنبه ۱۰ بهمن ۹۴
* تعداد مربیان متقاضی از هر آموزشگاه محدودیت ندارد.
* حضور مربیان رشته‌های دیگر در همایش بلامانع است.
* دریافت هزینه‌ همایش توسط سایت فوق و با استفاده از کارت عابر بانک متقاضی و رمز دوم آن انجام می‌شود. 
* حضور در جلسه همایش برای صدور گواهی بازآموزی الزامی بوده، برای ثبت‌نام‌کنندگان غایب، گواهی صادر نمی‌شود.

در ضمن ثبت‌نام اینترنتی همکاران در دفتر انجمن بدون دریافت هزینه اضافی انجام می‌شود. 

دو همایش عمومی دیگر هم برای مدیران و مربیان همه رشته‌ها برنامه‌ریزی شده که به زودی جزییات آنها اعلام می‌شود.

با تقدیم احترام
انجمن صنفی آموزشگاههاتاريخ : سه شنبه ششم بهمن ۱۳۹۴ | 7:53 | نویسنده : میرزایی |

همکاران گرامی

با سلام

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند که جلسه مجمع عمومی سالیانه انجمن صنفی کارفرمایی آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای شهرستان رفسنجان روز سه‌شنبه 1394/11/20 ساعت 9:30 الی 12 در محل مجموعه فرهنگی افصح هجری برگزار می‌گردد. از کلیه موسسین آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای شهرستان‌های رفسنجان و انار جهت شرکت در این جلسه دعوت به عمل می‌آید.

دستور کار جلسه:
* گزارش هیات مدیره و بازرس
* بررسی مسائل و مشکلات آموزشگاهها
* انجام انتخابات هیات مدیره و بازرسین

شرایط کاندیداهای انتخابات هیات مدیره و بازرسین:
- موسس آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در شهرستان‌های رفسنجان و انار
- حداقل 2 سال سابقه تاسیس آموزشگاه
- حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
- عضو انجمن صنفی
- عدم پیشینه کیفری
- عدم اعتیاد

همکارانی که مایل به کاندیداتوری در انتخابات هستند، مدارک زیر را حداکثر تا تاریخ 1394/11/15 به دفتر انجمن تحویل دهند:
- درخواست کتبی
- تصویر شناسنامه یا کارت ملی
- تصویر پروانه تاسیس
- تصویر آخرین مدرک تحصیلی
- فیش بانکی تسویه حساب حق عضویت انجمن تا پایان سال 94

از همکارانی که هنوز موفق به تسویه حساب حق عضویت خود تا پایان سال 93 نشده‌اند درخواست می‌شود تا نسبت به پرداخت حق عضویت تا قبل از جلسه مجمع اقدام فرمایند تا ضمن برخورداری از سه ماه تخفیف در پرداخت حق عضویت سال 94، امکان شرکت در انتخابات را نیز داشته باشند.

 

با تقدیم احترام
مهرداد میرزایی
رئیس هیئت مدیرهتاريخ : چهارشنبه سی ام دی ۱۳۹۴ | 10:40 | نویسنده : میرزایی |

مدیرکل محترم آموزش فنی و حرفه‌ای استان  كرمان

با سلام و تهنیت

برگزاری جلسه پربار و موفق روز گذشته با آقای دکتر زاهدی، نماینده محترم مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و  رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که منجر به حل یکی از ابهامات و مشکلات لایحه «قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزش و پرورش» در رابطه با آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه‌ای شد، موجب شادی و امتنان همکاران ما در سراسر کشور شد.

بدینوسیله از جنابعالی به دلیل اهتمام در رفع مشکلات و تنگناهای آموزشگاه‌های آزاد و از جمله پیگیری این مورد و برگزاری جلسه یاد شده  کمال سپاس و امتنان  را داشته، از قادر متعال برای شما توفیق روزافزون آرزو می‌کنم.

با تقديم احترام

مهرداد ميرزايي

رئيس هيئت مديره كانون انجمن‌های صنفي آموزشگاه‌هاي آزاد فني و حرفه‌اي استان كرمانتاريخ : چهارشنبه سی ام دی ۱۳۹۴ | 10:38 | نویسنده : میرزایی |

سلام و وقت همگی بخیر

امروز (سه شنبه 28 دی 93) به اتفاق هیات مدیره کانون استان کرمان و همچنین روسای انجمنهای صنفی شهر کرمان جلسه‌ای با آقای دکتر زاهدی، نماینده مردم کرمان در مجلس، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و وزیر اسبق علوم داشتیم.

در ابتدا، موضوع لایحه دولت با موضوع «قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزش و پرورش» را با ایشان مطرح کردیم. 

دکتر زاهدی که دارای درجه‌ی پروفسوری ریاضی نیز می‌باشند، بعد از شنیدن توضیحات ما و مشاهده متن‌های قانون یادشده، قانون توسعه پنجم و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، به دو مورد اشاره کردند.

اول اینکه نگرانی شما زیاد مورد ندارد و با توجه بقیه مفاد این قانون، مشکلی برای شما پیش نمی‌آید. اگر کسی از ما استعلام کند، ما گواهی می‌کنیم که این قانون مربوط به آموزش مهارت نیست.

دوم اینکه دیروز در کمیسیون، ما بررسی این لایحه را تمام کردیم و قرار بوده که اول وقت امروز به هیات رییسه تحویل شود تا در صف لوایح صحن مجلس قرار بگیرد و دیگر امکان تغییر آن وجود ندارد. اگر شما اعتراضی داشتید، رییس سازمان‌تان می‌بایست در روزهای قبل در کمیسیون ما حاضر می‌شد و نظراتش را ارائه می‌داد.

خانم امجدی ابراز داشتند که هیات مدیره کانون کشوری، دائم با دکتر لاریجانی در ارتباط بوده و این موضوع به ایشان منعکس شده است.

دکتر زاهدی گفت که شما مسیر را اشتباه رفته‌اید و جای طرح نظرات شما در کمیسیون است نه با رییس مجلس.

بعد از سماجت ما جهت اصلاح ابهامات لایحه، ایشان گفتند که من الان زنگ می‌زنم که ببینم آیا لایحه هنوز در کمیسیون هست یا خیر.

با تماس تلفنی، مشخص شد که خوشبختانه لایحه هنوز از کمیسیون خارج نشده است. آقای دکتر دستور دادند که جملات مبهم تغییر داده شوند تا ابهام آنها برطرف شود. بعد گفتند که متن بعد از اصلاح به دفتر ایشان در کرمان ارسال شود تا پس از بازبینی و تایید، برای صحن مجلس ارسال شود. سپس دکتر زاهدی گفتند که شانس با شما همراه بود و اگر امروز این جلسه یک ساعت دیرتر برگزار شده بود، لایحه از کمیسیون خارج شده بود و دست ما از چاره کوتاه بود. 

ایشان گفتند که بعضی از مسئولین دستگاههای دولتی با ما ارتباط منظم دارند و برای تصویب قوانین موردنظر خود به ما فشار می‌آورند، ولی سازمان شما این‌گونه نیست.

در نتیجه مفتخر هستم که با نهایت خوشبختی به اطلاع شما همکاران عزیز برسانم که با پیگیری آقای دکتر زاهدی مشکل لایحه آموزش و پرورش برطرف شده است.

در ادامه جلسه، ما خواسته‌های ۱۲گانه آموزشگاه‌ها را برای ایشان توضیح دادیم. آقای دکتر زاهدی بر دیدگاههای حاکم بر کمیسیون در مورد حمایت از مهارت‌آموزی تاکید کردند. البته در مورد تصویب خواسته‌هایی که بار مالی برای دولت به همراه دارد، ابراز تردید کردند. 

موضوع دیگری که در لابلای صحبتهای ایشان مطرح شد این بود که مجلس جای لابی است و برای تصویب قوانین باید با نمایندگان لابی کرد.

مهرداد میرزایی
رییس کانون استان کرمانتاريخ : چهارشنبه سی ام دی ۱۳۹۴ | 10:36 | نویسنده : میرزایی |

جناب آقای دکتر زاهدی

نماینده محترم مردم  كرمان  و راور در مجلس شورای اسلامی و ریاست معزز کمیسیون آموزش و تحقیقات

با سلام و تهنیت

همانگونه که مستحضرید، اشتغال‌زایی یکی از مهمترین سیاستهای نظام و دولت بوده و آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه‌ای  به عنوان بخش خصوصی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، بدون تحمیل کوچکترین بار مالی به دولت، با مهارت‌آموزی به جوانان و کارجویان و بخصوص به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها، نقش به سزایی در اشتغال آنها ایفا می‌کنند. ولی علیرغم این نقش مهم، این آموزشگاهها از بسیاری از حمایتها  محروم بوده و با توجه به مشکلات متعدد از جمله کمبود کارآموز،در آستانه ورشکستگی و تعطیلی هستند و اگر اقدام عاجلی در راستای حمایت از این پرچم‌داران مهارت آموزی منجر به اشتغال صورت نپذیرد، به زودی شاهد اضمحلال آنها خواهیم بود و این کارآفرینان بی‌ادعا، خود به جمع کارجویان خواهند پیوست.

بدینوسیله اهم خواسته‌ها و نیازهای این آموزشگاه‌ها به پیوست تقدیم می‌گردد.امید است که با حمایت جنابعالی و دیگر نمایندگان محترم مردم در مجلس ،شاهد رونق این آموزشگاهها و تداوم قدرتمندانه آنها در عرصه خدمت‌رسانی و ارتقای مهارت جوانان و دیگر اقشار جامعه باشیم.

با تقديم احترام

مهرداد ميرزايي

رئيس هيئت مديره كانون انجمن‌های صنفي آموزشگاه‌هاي آزاد فني و حرفه‌اي استان كرمانتاريخ : چهارشنبه سی ام دی ۱۳۹۴ | 8:31 | نویسنده : میرزایی |

برادر ارجمند و استاد فرهیخته جناب آقای دکتر علی لاریجانی

ریاست معزز و گرانمایه مجلس شورای اسلامی

 سلام علیکم

با تقدیم مراتب احترام و ادب، همانگونه که استحضار دارند، در یکی از بندهای لایحه‌ای که دولت (وزارت آموزش و پرورش) با عنوان قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزش و پرورش در تاریخ ۸۷/۲/۱۵ تقدیم مجلس محترم شورای اسلامی نمود. در کمال تعجب به مدارس غیرانتفاعی، آموزشگاه‌های آزاد علمی و زبان و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای اجازه مهارت‌آموزی غیررسمی داده شده بود. این قانون که در ابتدا به صورت آزمایشی ۵ ساله تصویب گردید، بعد از یک بار تمدید، مجدداً در سال جاری جهت دائمی شدن در صحن مجلس محترم مطرح گردید که به علت افزایش چند بند جدید به آن، جهت تایید به شورای نگهبان ارسال شد. این شورا ایرادهایی به برخی بندهای آن گرفت که بعد از رجعت آن به مجلس به منظور بررسی و تصمیم گیری مجدد، لایحه به دولت بازگشت داده شد.

طی چند روز گذشته اطلاع حاصل شد که دولت با تاکید مجدد روی لایحه یا قانون مزبور، مفاد آن و به خصوص بند فوق‌الذکر را به همان صورت قبلی جهت تصویب به مجلس محترم مسترد نموده است.

به موجب بند ۲ ماده دوم قانون مذکور «مرکز آموزشی عبارت است از مرکزی که به منظور علمی و تخصصی و یا کسب مهارت‌های فنی و حرفه‌ای بدون ارائه مدرک تحصیلی رسمی فعالیت می‌نماید از قبیل: آموزشگاه علمی آزاد، آموزشگاه زبان خارجی، آموزشگاه فنی و حرفه‌ای و کار دانش»

همانگونه که مستحضرید؛ حسب بند ۵ مصوبه ۴۸۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص وظایف و نحوه فعالیت مراکز مجری آموزش‌های آزاد کشور و نیز ماده ۱۱۱ قانون کار جمهوری اسلامی ایران، آموزش‌های غیررسمی مهارتی و صدور پروانه تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌باشد کما آن که در حال حاضر نیز حدود ۱۲۰۰۰ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد در سراسر کشور، با قریب به یکصد هزار نفر موسس، مدیر، مربی و کارکنان با همه تنگناهای موجود (که جنابعالی به آن‌ها اشراف دارید)، مشغول خدمت‌رسانی به اقشار مردم و ارائه حدود ۶۰٪ از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌باشند.

بدیهی است در صورت تصویب نهایی قانون فوق و عدم رفع مغایرت مذکور، یک سیستم آموزشی غیردولتی به موازات آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تحت حمایت وزارت آموزش و پرورش ایجاد می‌شود که با وضعیت اقتصادی موجود و کمبود کارآموز، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد را بیش از پیش به هزیمت و ورشکستگی خواهد کشاند. علاوه بر این که بین وظایف دو وزارت‌خانه نیز تداخل ایجاد می‌نماید.

لذا از آن مقام دلسوز و گرانمایه استدعا دارد مغایرت مورداشاره با حذف عبارت «آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش» از قانون مذکور رفع گردد. پیشاپیش از مساعدت‌های همه جانبه جنابعالی سپاسگزاریم.

 

با تشکر

آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای شهرستان رفسنجان

******************************

توضیح: همانطور که در متن فوق دیدید، تصویب این لایحه به آموزشگاههای زبان و علمی هم اجازه مهارت‌آموزی میدهد و این یعنی ورشکستگی و تعطیلی آموزشگاههای فنی و حرفه‌‌ای. به دلیل اهمیت موضوع و کمبود وقت، لطفا امروز (دوشنبه) حداکثر تا ساعت 8 شب به دفتر انجمن مراجعه کرده و نامه فوق را مهر و امضا کنید تا از طریق کانون کشوری برای ریاست مجلس و تعدادی از نمایندگان استان ارسال شود.تاريخ : دوشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۴ | 11:20 | نویسنده : میرزایی |

همکاران گرامی

با سلام

همانطور که اطلاع دارید، طبق شیوه‌نامه تعیین شهریه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، نرخ شهریه آموزشگاه‌های هر استان توسط کانون انجمن‌های صنفی آن استان محاسبه و تعیین می‌شود و پس از تصویب هیات نظارت بر آموزشگاههای استان، قابل اجرا خواهد بود.

از آنجا که کانون استان کرمان در صدد تنظیم نرخنامه سال ۹۵ می‌باشد، از همه‌ی شما همکاران تقاضا می‌شود تا با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و همچنین وضعیت هزینه‌های آموزشگاه، در مورد میزان تغییر و یا افزایش نرخ‌های سال ۹۵ اظهارنظر نمایید. نظرات دریافتی از شما همکاران، پس از جمع‌بندی توسط هیات مدیره انجمن، به کانون استان منعکس خواهد شد. آخرین مهلت اعلام یا ارسال نظرات به دفتر انجمن، پایان وقت روز شنبه ۹۴/۱۰/۲۶ می‌باشد. 

با تقدیم احترام
انجمن صنفی آموزشگاههاتاريخ : سه شنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۴ | 22:59 | نویسنده : میرزایی |

همکاران گرامی

با سلام
پیرو اطلاعیه قبلی در مورد تسهیلات قرض الحسنه، به اطلاع می‌رساند که حساب این انجمن به شماره 56067103567271 نزد بانک قرض الحسنه مهر ایران (میدان حضرت ابراهیم) امروز سه شنبه افتتاح شد. بدینوسیله از همکارانی که مایل به دریافت وام یاد شده هستند درخواست می‌شود تا وجه موردنظر خود (نصف مبلغ وام درخواستی) را حداکثر تا پایان وقت اداری روز شنبه 19 دیماه جاری به حساب فوق واریز نموده و تصویر فیش بانکی واریز را به دفتر انجمن تحویل نمایند.
به دلیل اقدام گروهی جهت اعطای این وام، این فرصت به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود.

یادآور می‌شود که سقف این وام حداکثر سیصد میلیون ریال و با سود 4درصد و با اقساط 48 ماهه (4 ساله) بوده و متقاضیان میبایست نصف مبلغ مورد نظر را به حساب تعیین شده واریز نمایند. در پایان پرداخت اقساط (سال چهارم)، آورده اولیه به افراد بازپرداخت می‌شود. بر طبق اعلام بانک، اعطای وام حدود 10 روز پس از واریز وجه خواهد بود.


همچنین به موارد زیر توجه فرمایید:
- علاوه بر موسسین آموزشگاهها، شرکت مدیران، مربیان و دیگر پرسنل آموزشگاهها در این طرح بلامانع است.
- برای دریافت این وام هیچ شرطی از طرف بانک وجود ندارد و تنها معرفی افراد از طرف انجمن به بانک کفایت می‌کند.
- دریافت این وام، نیازمند معرفی ضامن از طرف متقاضی است و انجمن مسئولیتی در قبال ضمانت وام ندارد.
- تعداد ضامن بستگی به مبلغ وام درخواستی دارد که برای دریافت حداکثر مبلغ یعنی سیصد میلیون ریال، دو ضامن کارمند لازم است.
- متقاضیان و ضامن‌های آنها نباید سابقه چک برگشتی یا اقساط معوق وام در بانک‌های دیگر را داشته باشند. در نتیجه قبل از واریز وجه به حساب انجمن، با ارائه کپی کارت ملی خود و ضامن‌ها به بانک، از واجد شرایط بودن خود و ضامن‌های خود مطمئن شوید.
- بانک به اندازه وجوه واریز شده به حساب، به آن اضافه کرده و به متقاضیان وام می‌دهد. در نتیجه موجودی حساب انجمن در این بانک پس از پرداخت وام صفر می‌شود.
- بازپرداخت آورده افراد در پایان پرداخت اقساط (سال چهارم) توسط بانک انجام می‌شود و انجمن نقشی در بازپرداخت آورده اولیه ندارد.
- تسویه یک باره وام در بین دوره پرداخت اقساط، امکان‌پذیر نیست و همه ملزم به پرداخت 48 قسط به بانک هستند.


توجه فرمایید که برای شرکت در این طرح، تسویه حق عضویت تا پایان سال 93 الزامی است. جهت اطلاع از بدهی حق عضویت خود، از روز چهارشنبه با دفتر انجمن تماس حاصل فرمایید.

با تقدیم احترام
انجمن صنفی آموزشگاههاتاريخ : سه شنبه پانزدهم دی ۱۳۹۴ | 16:30 | نویسنده : میرزایی |

آزمون عملی  طراحی و دوخت ( کتبی  آذرماه ) یکشنبه  94/10/6 در محل مرکز فنی و حرفه ای می باشد.

واحد آزمون مرکزتاريخ : چهارشنبه دوم دی ۱۳۹۴ | 20:27 | نویسنده : میرزایی |

آزمون عملی حرفه های فن آوری اطلاعات روز دوشنبه مورخه 7/10/1394 و حرفه های حسابداری یکشنبه مورخه 6/10/1394 مکان و ساعت آزمون  متعاقبا اعلام می گردد.

واحد آزمون مرکز

 تاريخ : چهارشنبه دوم دی ۱۳۹۴ | 20:25 | نویسنده : میرزایی |

همکاران عزیز
 
با سلام
جهت آشنایی با مقررات و دستورالعملهای جدید و بررسی مسائل و مشکلات آموزشگاهها، جلسه‌ای توسط مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای رفسنجان در روز یکشنبه ۶ دی ساعت ۹ صبح در محل اطاق اصناف واقع در خیابان کارگر برگزار می‌شود.
حضور همه مدیران آموزشگاه‌ها در این جلسه الزامی است.
 
انجمن صنفی آموزشگاهها


تاريخ : چهارشنبه دوم دی ۱۳۹۴ | 20:23 | نویسنده : میرزایی |

همکاران گرامی

با سلام
چند دقیقه پیش ریاست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای، جناب آقای مهندس عبدالکریمی تماس گرفتند و گفتند که امروز(پنجشنبه) نامه‌ای از سازمان آمده و اطلاعات مربوط به کارآموزانی که پس از گذراندن دوره در آموزشگاهها، جذب بازار کار شدند را درخواست کرده است.

لطفا مشخصات کارآموزانی که در یک و نیم سال گذشته در آموزشگاه شما دوره دیدند و بعد در جایی استخدام شدند یا برای خود کار ایجاد کرده‌اند را حداکثر تا ساعت 10 صبح فردا(جمعه) از طریق ایمیل، واتساپ، تلگرام یا پیامک برای انجمن ارسال نمایید.

این اطلاعات لازم موردنیاز هست:
-نام و نام خانوادگی
کد ملی
نام دوره
- نام مربی
محل کار
شماره بیمه (در صورت استخدام)

با تشکر

انجمن صنفی آموزشگاههاتاريخ : پنجشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۴ | 13:23 | نویسنده : میرزایی |

همکاران گرامی

سلام
با توجه به درخواست بعضی همکاران جهت دریافت تسهیلات بانکی ارزانقیمت، در مورد صندوق کارآفرینی امید (مهر رضای سابق) و بانک قرض الحسنه مهر ایران بررسی‌هایی انجام دادیم و به اتفاق هیات مدیره جلساتی با روسای آنها داشتیم که نتیجه به ترتیب زیر هست:

 

*صندوق کارآفرینی امید(مهر رضای سابق)
تسهیلات این صندوق با کارمزد 4 درصد و با تعداد اقساط 60 ماهه به سه شکل زیر هست:
1- تسهیلات کارآفرینی: برای کارآفرینان جدید تا سقف سیصد میلیون ریال (که شامل حال آموزشگاههای فعلی نمی‌شود)
2- تسهیلات توسعه کار: در صورتی که صاحبان مشاغل فعلی فضای کافی برای خرید تجهیزات جدید داشته باشند، از سیصد میلیون ریال (با شرط اشتغال یک نیروی کار جدید) تا پانصد میلیون ریال (با شرط اشتغال سه نیروی کار جدید) تسهیلات پرداخت می‌شود. به کارکنان جذب شده باید حقوق مصوب وزارت کار پرداخت شود.
3-تسهیلات مشاغل خانگی: به افرادی که مایلند مشاغل خانگی داشته باشند، تا سقف یکصد میلیون ریال برای خرید تجهیزات و مواد مصرفی پرداخت می‌شود. این مورد برای کارآموزان آموزشگاهها قابل استفاده هست و لیست این مشاغل در سایت صندوق کارآفرینی امید هست.

 

* بانک قرض الحسنه مهر ایران

تسهیلات قرض الحسنه این بانک با کارمزد 4درصد و تعداد اقساط 48ماهه (حداکثر 60 ماهه) به دو روش زیر اعطا می‌شود:
-در مورد اشخاص حقیقی: با سپرده گذاری یکساله، دو برابر کارکرد حساب تسهیلات اعطا می‌شود (که چندان جذاب نیست).
در مورد اشخاص حقوقی: با افتتاح حساب به نام شخص حقوقی (انجمن صنفی) و واریز مبلغ دلخواهی توسط هر یک از اعضا، بعد از عقد تفاهم نامه و انجام تشریفات اداری (حداکثر 10 روز) دو برابر آورده اولیه تسهیلات اعطا می‌شود (به هر نفر حداکثر سیصد میلیون ریال). همچنین پس از پایان پرداخت اقساط، مبلغی معادل آورده اولیه فرد هم به وی پرداخت می‌شود.
تضمین بازپرداخت وام توسط هر یک از افراد با معرفی ضامن انجام می‌شود.
در این حالت به اعضای هیات مدیره انجمن تسهیلات تعلق نمی‌گیرد. نکته مهم این تسهیلات، گروهی بودن آن است.

 

جهت آشنایی بیشتر شما، توضیحات فوق به صورت چند مثال در جدول زیر ذکر شده است:

  مثال 1 مثال 2 مثال 3
مبلغ آورده 50,000,000 100,000,000 150,000,000
مبلغ وام 100,000,000 200,000,000 300,000,000
قسط اول 4,000,000 8,000,000 12,000,000
قسط سیزدهم 3,000,000 6,000,000 9,000,000
قسط بیست و پنجم 2,000,000 4,000,000 6,000,000
قسط سی و هفتم 1,000,000 2,000,000 3,000,000

بقیه قسطها (44 قسط)

2,272,727 4,545,455 6,818,182
مجموع اقساط پرداختی 110,000,000 220,000,000 330,000,000
مبلغ دریافتی از بانک پس از پرداخت آخرین قسط 50,000,000 100,000,000 150,000,000

 کلیه مبلغها به ریال است.

 

در نتیجه از کلیه مدیران و مربیان علاقمند به دریافت این تسهیلات (که عضو انجمن هستند) دعوت میشود حداکثر تا پنجشنبه هفته جاری مبلغ آورده خود (یعنی نصف وام درخواستی) را به انجمن صنفی اعلام نمایند. این مبلغ باید در هفته آینده به حسابی که اعلام می‌شود، واریز شود.

انجمن صنفی آموزشگاههاتاريخ : دوشنبه دوم آذر ۱۳۹۴ | 7:48 | نویسنده : میرزایی |

آزمون عملی کلیه حرفه های حسابداری روز یکشنبه 1394/8/17 - ساعت 9 صبح  مکان آموزشگاه یاسین واقع در طبقه زیرین موزه ریاست جمهوریتاريخ : شنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۴ | 9:17 | نویسنده : میرزایی |

روز پنج شنبه مورخه 1394/8/21 مکان آموزشگاه آیندگان واقع در خیابان شهدا پاساز شمش

 icdl  1    ساعت 7/30

icdl  2   ساعت 8/30

بقیه حرفه ها ساعت  9

رایانه کار حسابداری مالی   ساعت 9/30

 

برای مشاهده تغییرات احتمالی به وبلاگ مرکز آزمون مراجعه کنید.تاريخ : شنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۴ | 9:16 | نویسنده : میرزایی |

نا م کارآموز

نام آموزشگاه

کار شیمیایی

حسین زاده

یاس شعبه

هایلات

رفیعی

یاس شعبه

صاف

فتحی

یاس شعبه

مش با کلاه

نظری نسب

یاس شعبه

مش با فویل

نجار

آیدا

مش با فویل

نیکوکار

آیدا

دکلره رنگ

اسماعیلی

درنا

دکلره رنگ

ایزدی

درنا

مش با فویل

عرب زاده

درنا

مش با کلاه

عسکری نژاد

درنا

رنگ

گوهری

درنا

فر

امینی

فری

مش با کلاه

باقری

فری

مش با فویل

آ - ملکی

فری

دکلره رنگ

ه -ملکی

فری

دکلره رنگ

پورحاجی

فری

مش با فویل

حسن زاده

برلیان              

مش با فویل

حاج عسکری

ملینا

صاف

علی پور

نیک سیما

مش با فویل

عوض پور

نیک سیما

مش با کلاه

نجاری

نیک سیما

رنگ

بیدل بازه

نیک سیما

دکلره رنگ

جلیلی

نیک سیما

مش با کلاه

حسینی

نیک سیما

فر

درکی

نیک سیما

صاف

عزیزی

نیک سیما

مش با فویل

علی اکبری

نیک سیما

دکلره رنگ

وطن خواه

ترنم

صاف

الله دینی

ترنم

هایلات

ایران پور

ترنم

مش با کلاه

خراسانی

ترنم

مش با فویل

دهشیری

ترنم

دکلره رنگ

دهقان

ترنم

فر

مهیاپور

ترنم

رنگ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ برگزاری

مکان برگزاری

حرفه و آموزشگاه شرکت کننده

دوشنبه 94/8/18

آموزشگاه درنا (خ معراج کوچه 19)

آرایش و پیرایش (آیدا- فری-ملینا-برلیان-شعبه یاس)

دوشنبه94/8/18

آموزشگاه فری(امیرکبیر غربی حدفاصل 46و48)

آرایشگر مو(مثلث طلایی) 

پیرایشگر ابرو(بقیه)

دوشنبه 94/8/18

آموزشگاه برلیان ( خ شهید بهشتی کوچه30)

آرایشگر مو(برلیان-درنا-آیدا-فری)

متعادل ساز(آیدا)

آرایش پیرایش(درنا)

چهارشنبه94/8/20

آموزشگاه فری

پیرایشگر مو(ماه شب)

چهارشنبه 94/8/20

آموزشگاه برلیان

پیرایش مو(بقیه آموزشگاهها)

پیرایش ابرو(یاس –پردیس)

چهارشنبه94/8/20

آموزشگاه درنا

متعادل ساز (بقیه آموزشگاهها)

آرایشگر مو(پردیس)

شنبه 94/8/23

آموزشگاه برلیان

آرایش و پیرایش (نیک سیما – ترنم)تاريخ : شنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۴ | 9:14 | نویسنده : میرزایی |

همکاران گرامی

سلام به شما، طاعات و عبادات مقبول

در چند هفته اخیر همکاران زیادی با دفتر انجمن تماس گرفتند که چرا وبلاگ را به روز نمی‌کنید؟! در پاسخ به این همکاران عرض شد که سرور بلاگفا مشکل پیدا کرده و پنل مدیریت وبلاگ در دسترس ما نیست.

خوشبختانه بالاخره مشکل فنی مربوطه برطرف شده و از این پس باز هم با اخبار و اطلاعیه‌های آموزشگاهها با شما همراه خواهیم بود.

انجمن صنفی آموزشگاههاتاريخ : شنبه ششم تیر ۱۳۹۴ | 9:47 | نویسنده : میرزایی |تاريخ : چهارشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۴ | 9:52 | نویسنده : میرزایی |

همکاران گرامی

سلام

اگر تا بحال موفق به دریافت سررسیدنامه کانون کشوری نشده‌اید، به دفتر انجمن مراجعه نمایید. تعداد باقیمانده محدود است.

انجمن صنفی آموزشگاههاتاريخ : چهارشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۴ | 9:49 | نویسنده : میرزایی |

روسای محترم کلیه مراکز

کلیه آموزشگاه‌های آزاد استان کرمان

 

سلام علیکم

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند مرحله دوم رتبه‌بندی آغاز گردید. لذا آموزشگاه‌هایی که در طرح رتبه‌بندی شرکت نکرده‌اند می‌توانند تا پایان خرداد 1394 پرسشنامه و CD رتبه‌بندی را به اداره موسسات کارآموزی آزاد (آقای سلطانی) تحویل نمایند، در غیر این صورت پروانه تاسیس، کارتهای مدیریت و مربی‌گری تمدید نخواهد شد.

شایان ذکر است آموزشگاههایی که پروانه تاسیس خود را قبل از سال 91 دریافت نموده‌اند، می‌توانند در طرح رتبه‌بندی شرکت نمایند.

 

دکتر مهدی ابراهیمی‌نژاد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای منطقه کرمانتاريخ : چهارشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۴ | 9:45 | نویسنده : میرزایی |

به کلیه آموزشگاههای مراقبت و زیبایی شهرستان رفسنجان

با سلام

به اطلاع می‌رساند که انجام کار خدماتی در زمان اجرای آموزش ممنوع بوده و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد و مسئولیت عواقب آن بر عهده مدیر آموزشگاه می‌باشد.

علی‌اکبر عبدالکریمی

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای رفسنجانتاريخ : چهارشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۴ | 9:32 | نویسنده : میرزایی |

آزمون عملی حرفه‌ پداگوژی عمومی روز چهارشنبه 26 فروردین ساعت 8 صبح در محل مرکز رفسنجان برگزار می‌گردد.

واحد آزمون مرکزتاريخ : شنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۹۴ | 20:51 | نویسنده : میرزایی |

آزمون عملی کلیه حرفه‌های طراحی و دوخت روز سه شنبه 25 فروردین در محل مرکز رفسنجان برگزار می‌گردد.

واحد آزمون مرکزتاريخ : شنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۹۴ | 20:50 | نویسنده : میرزایی |

 

مکان برگزاری

تاریخ برگزاری

حرفه

ساعت

آموزشگاه محمدی

خ شهداء

پاساژ شمس

سه شنبه 25/1/94

Icdl 1

 8

Icdl2

8/30

کاربر رایانه

9

کاربر نرم افزار اداری

9/30

Freehand

9/30

شهروند الکترونیک

9/30

حسابداری(همه حرفه ها)

16

در ضمن آخرین مهلت ارسال کارت اعتباری تا پایان وقت اداری روز یکشنبه 94/1/23 می باشد و قابل تمدید نیست.

به نقل از وبلاگ واحد آزمونتاريخ : پنجشنبه بیستم فروردین ۱۳۹۴ | 11:54 | نویسنده : میرزایی |

قابل توجه همه همکاران

با سلام

به مناسبت تولد حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته زن، نمايشگاهي از توانمنديها و فعاليتهاي بانوان روزهاي يکشنبه، دوشنبه و سه شنبه هفته آينده در محل موزه رياست جمهوري برگزار مي‌شود. در نظر است تا غرفه‌اي از اين نمايشگاه براي معرفي آموزشگاههاي فني و حرفه‌اي اختصاص يابد، ضمن آنکه فروش محصولات و توليدات آموزشگاهها نيز وجود دارد.
بدينوسيله از همه آموزشگاهها بخصوص آموزشگاههاي طراحي و دوخت، صنايع غذايي و صنايع دستي دعوت مي‌شود تا جهت حضور در اين غرفه با دفتر انجمن تماس حاصل نمايند.

با تشکر

انجمن صنفی آموزشگاههاتاريخ : چهارشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۹۴ | 12:51 | نویسنده : میرزایی |